10 проджект-менеджерів з пекла

10 проджект-менеджерів з пекла

Нещодавно Влад Балабаш (FrontEnd Developer, AB Soft) разом із колегою по IT Костянтином Кулаксизом провели онлайн-зустріч у IAMPM, де розповіли про типи РМ’ів, які «ну дуже дратують девелоперів».

Ми занотували думки про найцікавіші типажі та з радістю ділимося ними із вами.

Ніякого хейту!

Лише корисні поради з оптимізації робочого процесу, зокрема, з вибудови вимог, взаємодії з командою та клієнтом!

ХЗ-мен

Цей тип менеджера не знає, як правильно формулювати таски, які в них є критерії оцінки, що таке AC та DoD. З таким фахівцем розробникам зазвичай доводиться вписуватися в занадто абстрактні та широкі рамки поставлених завдань.

Досвідчений же PM відразу деталізує завдання та коректно виставляє його в таск-трекер.

Естімейт-мен

Зазвичай такі менеджери зустрічаються на проєктах із жорсткими рамками. Вони вимагають оцінити у годинах КОЖЕН чих та болісно реагують на будь-які відступи від оригінальних естімейтів.

Єдина порада, яку можна дати у цьому випадку: тренувати гнучкість, бо саме вона допомагає у ході реалізації «жорстких» проєктів.

Мітинг-мен

З таким менеджером часу на роботу може не залишитись. Мітинг-мен – це той менеджер, який з приводу та без нього створює мітинги. Такий спеціаліст, наприклад, може відірвати усю команду від важливих справ тільки заради того, аби вона послухала мітинг з питання, яке стосується лише розробників та тестувальників.

В той час як досвідчений РМ чітко доносить причини, через які збирає всю команду, та знається на тайм-менеджменті.

Інкогніто

Це менеджер, який не включений у процеси, тож часом спілкування між розробником і клієнтом може відбуватись безпосередньо та напряму.

Порада в цьому випадку лише одна: менеджер має бути на зв'язку в робочий час та у тісному контакті з клієнтом, оперативно реагуючи на усі важливі питання.

А давайте так-мен

Розробники не дуже полюбляють, коли менеджери тиснуть на них, розповідаючи, які саме технології вони мають використовувати.

Менеджер може допомогти обрати технологію чи взяти участь в обговоренні, але у технічних питаннях його голос має бути швидше дорадчим, аніж вирішальним.

Jira-мен

У такого менеджера є Jira, але в ній панує анархія: процеси, фільтри та лейбли в ній не налаштовано.

Треба пам'ятати, що розробники та інші члени команди повинні вміти користуватися Jira, але в першу чергу, цей інструмент – для менеджерів. Тож саме менеджер має знатися на його налаштуванні під команду та слідкувати за ладом у ньому.

Так-авжеж-мен

Менеджер, який весь час приймає сторону клієнта та бере в роботу всі задачі, попередньо не порадившись із командою.

Ключ до вирішення цієї проблеми – комунікація. Спілкуйтесь! Відсутність попередньої узгодженості призводить до конфліктів, тому що менеджери інколи дають зелене світло тим ідеям клієнта, які розробники не можуть реалізувати.

Таска-мен

Людина, яка не може оцінити складність завдання і скільки на нього потрібно часу. Найчастіше такий менеджер нерівномірно розподіляє завдання в межах команд: junior отримує складні таски, а senior – прості.

Іноді на великих проєктах такі ситуації вирішують наступним чином: наймають продакт-оунерів, за якими закріплюють по декілька розробників. Продакт-оунери тісно знайомі із розробниками, тож чітко усвідомлюють, хто з якою технологією працює. Саме в такий спосіб усі таски розподіляються рівномірно.

Додо-мен

Це людина далека від менеджмента, але яку призначено на цю роль. Без компетенцій вона діє нелогічно та неправильно.

Сьогодні існує багацько освітніх курсів з проектного менеджменту, тож у вас завжди є можливість отримати уявлення про кваліфікацію, яка може знадобитися в момент переходу на нову для вас позицію.

Копіпаст-мен

Менеджер, що не париться, створюючи таски, а просто копіює опис тасок від клієнта.

Ідеальний менеджер завжди виконує декілька ролей – він і вожак, і вихователь, а іноді ще й перекладач. Тож повинен вміти коректно тлумачити побажання та вимоги клієнта. Саме тому краще бути максимально чітким в момент викатування тасок колегам.

Дякуємо, що дочитали до кінця!

Бажаємо успіхів у роботі з командою!